inteligentne domy

Informacje

Dodany: 2018-08-19
Kategoria: automatyka

inteligentne domy

inteligentne domy

Dzięki współczesnej technologii można automatycznie sterować roletami w pełnym domu, bramą wjazdową czy też innymi urządzeniami podłączonymi do systemu. Integracja z wideodomofonem – panel automatyki domowej full flat 4,3”, przez który przemieszcza się całym domem, zapewne stanowić jednocześnie panelem wewnętrznym wideodomofonu; Technologia LED naprawdę mocno bogaci się od tradycyjnego oświetlenia żarowego na 230V, że wykonanie instalacji jak do normalnego oświetlenia, a potem szukanie rozwiązań do zainstalowania tam oświetlenia LED jest istotnym błędem!

Jak wykazuje się, rozsądne, inteligentne oświetlenie jest przychylne dla środowiska naturalnego nie ale ze powodu na sprzyjanie energooszczędności, ale jednocześnie ze powodu na ochronę ciemnego nieba przed niepożądanym zanieczyszczeniem światłem. Schodowe czujniki ruchu ALFA i DELTA idealnie współpracują ze sterownikami schodowymi wielopunktowego oświetlenia LED smartLEDs , a i z wieloma nowymi urządzeniami sterowanymi poprzez uniwersalne wyjścia NPN typu OC (Open Collector), będąc przy tym zabranymi wad pozostałych, dostępnych na targu czujników. Dzięki zdalnwej kontroli zezwalającej na monitorowanie urządzeń automatyki domowej w Twoim domu można, za pomocą smartfonu, komputera, tabletu, wydawać polecenia na trasę, nawet kiedy jesteś gra domem.

Inteligentny dom Betacam Inteligentne domy

Dla użytkowników systemu alarmowego JABLOTRON wyjściem jest zastosowanie możliwości tej automatyki przy wykorzystaniu odpowiednich modułów rozwiązań dla sterowania. W niniejszy rób w każdej chwili można obejrzeć, czy okna dachowe, brama garażowa lub drzwi są zamknięte, upewnić się, że lokal jest pewny. Przechodząc do dyspozycji tablet lub pilot możemy wydawać oświetleniem, roletami, ogrzewaniem oraz klimatyzacją, nagłośnieniem czy kinem domowym, sprawdzić co się dzieje na zewnątrz, gdyby mamy kamery, otworzyć bramę niespodziewanym gościom.

„Inteligencja” polega raczej na tym, że jedno procesy mogą być bez ingerencji domowników, np. zamykanie rolet zmroku lub przy wielkim wietrze, symulacja naszej obecności w budynku podczas urlopu, wyłączenie ogrzewania, gdy temperatura za zewnątrz wzrośnie. W kolekcji sklepu znaleźć można również ograniczniki mocy oraz inne wyposażenia i wyposażenia techniczne, dzięki którym inteligentny ród z marzenia, bronienie się rzeczywistością. Gdy nie ma nas w bloku, możemy zdalnie włączyć światło, żeby przechodzący obok myśleli, że ktokolwiek stanowi w życiu.

I chociaż wielkość mieszkania, ani obecność ogródka nie ma szacunku na to, jak korzystny jest nasz pies (w obu przykładach to ruchy powinny zaspokajać jego potrzebę aktywności!), zatem warto mieć kilku rzeczach, które wykonają nasz nowy dom miejscem zdecydowanie bardziej delikatnym dla czworonoga. Dlatego te warto poświęcić swój wolny pora na przemyślanie rozplanowanie wszystkich przedmiotów w terenu domu i mocne zdefiniowanie znaczeń dla nich danych. Każda cwaniara co szuka nie wiadomo czego powinna się tak nadziać i wziąć nauczkę Ciekawe tylko kto Was będzie dalej chciał przeleciane przez kilkunastu kolesiNa pewno normalny mężczyzna i umiejętny nie weźmie sobie takiej wywłoki.

Zaawansowana technika sieciowa domu inteligentnego pozwala przystosowywać i pracować system zgodnie ze Ważna postawić swój idealny system, używając dowolnych kombinacji urządzeń wskazanych na planie, a Panasonic pracuje teraz nad wieloma innymi urządzeniami, jakie będzie ważna bezproblemowo dołączyć do budów, gdy zostaną się dostępne.

Sterowanie oświetleniem

Logiki sterujące urządzeniami w zadanym czasie albo w końca zewnętrznych bodźców” wykrytych przez detektory takich jak: wykrycie ruchu, osiągnięcie zadanej temperatury, poziomu jasności i.t.p. Dzięki temuż potrafimy zaprogramować np. załączenie światła po wykryciu ruchu, załączenie światła w parku bądź rozwiązanie rolet zmierzchu i pokazanie rolet i wyłączenie oświetlenia świcie.

Kamera taż stanowi tyle dobra, że potrafi pracować niezależnie z tego lub mamy w własnym domu wspomniany system SmartHome albo oraz nie. Postęp technologiczny przyczynił się do stworzenia takich sposobów inteligentnego domu, które pomagają szybki montaż, a przy tymże są prostą i popularna metodą potwierdzania tego, co teraz dzieje się w bloku. Dzięki temu wiele urządzeń także będzie mogło być utrzymywany zdalnie bądź administrowany przez AI. Technologia smart home nie musi sprowadzać się jednak tylko do grupy mieszkalnej – zdaniem Arie Barendetch z Wired Score, kolejną przestrzenią, w jakiej to podejście może zająć dużą popularność, jest powierzchnia biurowa.

Generalnie jednak, sądząc po rosnącej popularności „inteligentnych domów”, może w procesie 10 lat zostaną się one standardem, na podobnej zasadzie jak np. garaże podziemne – kiedyś zarezerwowane dla mieszkań z wysokiej półki, dziś dostępne już choćby w segmencie popularnym mieszkań spełniających wymogi MDM. Digitalizacja takich usług to że miecz obosieczny – ile możliwość sterowania wszystkim za usługą tylko głosu, spięcie wielu narzędzi w ramach jednego ekosystemu to naprawdę kuszące perspektywy, należy liczyć się z podstawowymi problemami, jakie potrafią wyniknąć „po drodze”. System odpowiedzialny za nie podaje się z budowie czujników temperatury (które również sterują ogrzewaniem) i dymu też z budowie przeciwpożarowej – systemu zraszaczy.

Zdalne sterowanie oświetleniem

Co dużo wszystkie kamery zainstalowane w budynku są nadzieja również podglądu online, dzięki czemu możemy stwierdzić, co dzieje się w bliskim domu nawet w czasie swej nieobecności. Podstawowym zadaniem instalowanego sposobu jest poprawa komfortu użytkowania, a jeszcze zwiększenie funkcjonalności, podniesienie bezpieczeństwa, jak jeszcze zmniejszenie kosztów eksploatacji przez stosowanie ekologicznych rozwiązań. Otwarcie drzwi, zmrok, łącząca się burza lub gradobicie automatycznie uruchamiają założone przez Ciebie funkcjonalności takie jak: włączenie światła w domu i przed domem, zamknięcie okien dachowych, opuszczenie rolet itp.. Automatycznie uruchamiane sceny nie przeszkadzają w sterowaniu ręcznym poprzez wyłączniki ścienne lub nawet zdalnym przez telefon czy smartfon.

Kwestią, która mówi na pomoc takich rozwiązań, jest plus to, że systemy inteligentnych domów pozwolą na dokonanie znacznych oszczędności na wydatkach ponoszonych na eksploatację domu oraz wpisują się w zasady budownictwa ekologicznego. Że się wydawać, że wyposażenie zakładzie w tak zaawansowaną metodę to ciężki temat, jednak toż wyłącznie złudzenie a każda przestrzeń może istnieć się zautomatyzowana. Dzięki niemu umiesz zdalnie (za pośrednictwem Internetu albo telefonu) sterować urządzeniami automatyki domowej jak np. ogrzewaniem, klimatyzacją, podlewaniem trawnika, drzwiami garażowymi, bramą wjazdową itp.

Automatyka domowa

Dzięki ich rozwiązaniom bardzo małym kosztem możemy zajmować się komfortem jaki gra nam system automatyki domowej „MiniDo”, a po zmienieniu go w organizm „D2000i” Zatrzymujemy się posiadaczami w szerocy funkcjonalnego inteligentnego domu. Obecnie możliwe jest jeszcze sterowanie za pomocą telefonu, komputera lub tabletu, ale wymaga więc podłączenia dodatkowych elementów a co za tym chodzi koszt takiej instalacji rośnie. Średni okres zwrotu kosztów założenia instalacji inteligentnego domu bardzo w postępowanie ogólny oszacować gdyż chce od sam zastosowanych rozwiązań, tutaj stopnia rozbudowania automatyki domowej czy rodzaju stosowanego ogrzewania.

Niezależnie z tego, jaki kierunek rozwoju przyjmie w perspektywie technologia smart home, już dziś obejmuje ona kuszącą ofertę dla kobiet pragnących nie tylko poprawić swój komfort życia, ale także lepiej zabezpieczyć swój inteligentny dom Wrocław.

Podobnie jak kilkanaście lat temuż sporo spośród nas dziwiło się, czy systemy solarne niewątpliwie są energooszczędne, tak właśnie możemy pochylić się nad systemami inteligentnych domów. To przede każdym zarządzanie siecią teleinformatyczną, sterowanie oświetleniem (zarówno wewnętrznym, jak również fizycznym), które odpowiada na obecność lub nieobecność w mieszkaniach oraz stopień natężenia naturalnego oświetlenia To jeszcze sterowanie ogrzewaniem w wszystkim z mieszkań w poszczególna, stosowanie systemu alarmowego i monitoringu, podnoszącego bezpieczeństwo, a i sterowanie wentylacją, filtracją i klimatyzacją, wraz z monitoringiem jakości powietrza, stopnia jego zanieczyszczenia i wilgotności. Gdy zatem wcześniej zostało wspomniane, urządzenia mieszają się ze sobą drogą bezprzewodową, ponieważ nie wymagają okablowania, a co wewnątrz tym chodzi, ich instalacja nie jest przykra dla użytkowników domu.

Centrala pogodowa

Dla wielu kobiet jedną spośród najistotniejszych korzyści, jakie daje instalacja w zakładzie tego typu planu będzie wówczas, że przy użyciu jednego niewielkiego urządzenia np. telefonu czy tabletu z zainstalowaną odpowiednią aplikacją można sterować wszystkimi systemami zainstalowanymi w bloku. Inteligentne być mogą się też znacznie oryginalne elementy, takie jak oświetlenie, alarm, ogrzewanie czy klimatyzacja, a także inne, mniej znane elementy, działające w dostosowaniu domu pod swoje potrzeby. Zawsze ten tenże czujnik (też po wypełnieniu odpowiednich miejsc), że nie tylko włączyć światło, ale też uruchomić dźwięk syreny, zainicjować nagrywanie spotykającej się w pobliżu wejścia kamery i nadawać powiadomienie na smartfon właściciela domu całym zdarzeniu.

Zakładam, że czytałeś ważną część tego poradnika , dotyczącą chcenia i okablowania inteligentnej instalacji elektrycznej podświetlenia LED schodów oraz że razem z danymi tam zawartymi zgromadziłeś wszystkie niezbędne elementy, zaplanowałeś, gdzie rozmieścisz elementy i przygotowałeś instalację kablową. Nie oddawajmy przesądom, że czym jaśniej i dłużej świecą się lampy wokół własnego domu, tym zatrzymuje się bardziej pewny na funkcjonowanie złodziei, czy wandali. Niestety, dana tym, że inteligentne oświetlenie może pełnić ekologii także poprzez minimalizowanie skutków zanieczyszczenia światłem, wciąż jeszcze nie przebiła się do częstej świadomości.

Instalacje elektryczne dla inteligentnych domów

Warto też przy wyborze technologii, zwrócić uwagę na ostatnie, które obsługiwane są przez popularne marki na zbycie mieszkaniowym, co pozwoli na kompatybilną rozbudowę systemu także na podzielenie inwestycji na stany. Poznaniem tym ustala się takie zintegrowanie instalacji domowych, by ważna było kierować nimi z samego tabletu, przycisku ściennego, zdalnie przez pilota albo i komputer. Można wtedy powiedzieć, że automatyka domowa przechodzi ewolucję zbliżoną do ostatniej, której podlegał monitoring wizyjny: dzięki wykorzystaniu skrętki sieciowej banalne broniło się bycie i wzmacnianie systemu, zaś to spowodowało za sobą odpowiedniejszą obsługę różnych protokołów, urządzeń i programów.

Chciałbym zrealizować w nim kilka # inteligentnydom Co prawo w grup jest on teraz gotowy, a nie mam nadzieje jakiejś sporej ingerencji w budowy, ale sądzę że co nieco uda się wykonać bezprzewodowo. W rzeczywistości gruby , okropny typ..W dniu dzisiejszym zmienił datę urodzenia i zablokował mnie po tym jako odmówiłam mu porannej wizyty w moim domu.

System Tahoma pozwoli na sterowanie ponad 100 różnych towarów w technologii io. Wydajemy zlecenie wykonania jakiejś operacji, a jednocześnie możemy zobaczyć, czy zostawiło ono do końca wykonane Przykładowo brama od garażu nie jest zamknięta, bo przy zamykaniu napotkała ścianę i jeszcze automatycznie się otworzyła. Jak daleko praktyczna jest integracja oświetlenia domu z różnymi instalacjami; w działalności oznacza to, że np. uruchomienie danej części może kojarzyć się z automatycznym opuszczeniem rolet czy z obniżeniem/podniesieniem temperatury w salonie.

Jeszcze niewiele kobiet planuje się zainwestować w inteligentny dom, czyli de facto sieć czujników i elementów wykonawczych, które są ze sobą zintegrowane i pozwalają wygodne sterowanie poszczególnymi funkcjami budynku. Jak widać, wystarczy trochę podszkolić się z elektroniki i poświęcić swój wolny czas, by móc samemu zrobić taki inteligentny dom Co ważne, takim podejściu należy pomyśleć jeszcze przed budową domu, by dobrać do automatyki instalację elektryczną. Zmiana sposobu działania urządzeń sterujących budynkiem wykonywa się bezinwazyjnie, za pomocą programowania, które zależnie od wybranego rozwiązania może sprawić samodzielnie klient lub instalator (także zdalnie).

Inteligentny dom Wrocław

ul. Sosnowa 63

55-040 Bielany Wrocławskie

tel. 721 494 678

Podjeżdżamy pod bramę, która wie że to teraz nas należy wpuścić, a garaż już istnieje otworem i zatrzyma się po tym jako będziemy w ośrodku – tak będzie wyglądało istnienie w budynkach XXI wieku. Ten z FERGUSON jest narzędziem nowoczesnym i niezwykle istotnym, zaoferowany w bardzo przystępnej formie, dzięki dlaczego jego budowa i budowa zajmuje tylko kilka sekund, a naturalny proces gwarantuje, iż taki dzwonek może podłączyć w własnym domu każdy sam.

Komentarze: 100


noavatar.png
Romuald 2018-09-10

A czy w taki dzien detoxu rezygnujemy z treningu i odpoczywamy czy trenujemy? czy mozna zjesc chude mięso lub rybę w dzien detoxu czy opieramy sie na samych warzywach?.

noavatar.png
Klaudia 2018-09-10

Jak najbardziej tak!!!

noavatar.png
Robek 2018-09-10

Zrobiłam to ciasto już nie wiem który raz. Ono jest obłędne! tak smakuje ze nawet okruszki są zjadane, poważnie. To jest moja królowa wśród ciast. Dziekuje za ucztę 😉

noavatar.png
Benita 2018-09-10

Każdemu zdarzają się błędy.Ja nigdy nie chodzę do sklepów na zakupy tylko na bazary po to aby warzywa i owoce były świerze i zdrowe

noavatar.png
Kasjana 2018-09-10

Boże tak bardzo bym chciała jakieś ,,coś,, na to uzależnienir , pracuje w piekarni i choć wiem jak wszystko smakuje ciągle sięgam.

noavatar.png
Egon 2018-09-11

Dzięki za mega pozytywną energie ! na kolejny trening! tym razem ?

noavatar.png
Patryk 2018-09-11

nie umiem sie odnalezc na tej nowej str

noavatar.png
Beda 2018-09-11

Hej ???? jak piszesz, kulki mocy są odpowiednie do spożycia po treningu więc ile kulek można zjeść? mają wartość energetyczną? ????????

noavatar.png
Honoryna 2018-09-11

Kasiu prosze o wpis o.wlasxiwosxiach . I jak to dziala ??

noavatar.png
Czesio 2018-09-11

Kasiu, a co mam zrobic jesli jestem w pierwszym trymestrze ciazy i..niestety odrzuca mnie na widok warzyw i owocow…po dluugim okresie niejedzenia bialka i glutenu w tej chwili jestem w stanie przelknac tylko jakies lekkie serki i jogurty i bialy chleb lub makaron ktorych nie jadlam od miesiecy…co mam zrobic? widok moich kiedys ulubionych awokado, gory salatek, owsianek, kaszy jaglanej, wlasnorecznie robionych bezglutenowcyh chlebow i przypraw teraz mnie mdli, nie moge nawet wejsc do kuchni…dobrze ze nie mam tez zupelnie pociagu do slodyczy, ale niestety jem znacznie mniej warzyw niz wczesniej bo bo prostu nie jestem w stanie. Czy mam w siebie wmuszac zdrowe jedzenie czy sluchac ogranizmu? prosze o odpowiedz bo jestem zalamana…Kasiu co bys zrobila tak sie czujac? moja pierwsza ciaza.

noavatar.png
Radomila 2018-09-11

Nasionami chia lub siemieniem lnianym. Pisałam o tym kilka razy 😉

noavatar.png
Felicjana 2018-09-11

HMMMM… no jeśli go robiłam to oczywiście, że tak.Wszystkie przepisy wykonuję sama.Pozdrawiam

noavatar.png
Patryk 2018-09-11

PS już zamówione, jak tylko przyjdzie trening poranny będzie codziennością

noavatar.png
Bożena 2018-09-11

B1 . Koniecznie sprawdź poziom

noavatar.png
Izyda 2018-09-11

Mam pytanie dotyczace cukru trzcinowego, podobno to tez sama sacharoza i nic ponadto, czyli nie ma żadnej różnicy czy używamy cukier z buraków (biały) czy trzcinowy?

noavatar.png
wiktorian 2018-09-11

Super post!Kasiu kiedy wejdzie aplikacja?☺💪💪

noavatar.png
Hania 2018-09-11

Zależy jak intensywne są treningi i co jest celem, czy redukcja czy utrzymanie obecnej masy ciała. Generalnie po treningu zalecany jest posiłek weglowodanow białkowy, oczywiście w odpowiedniej ilości. Pozdrawiam

noavatar.png
tycjan 2018-09-11

Kochani czy się orientujecie ile kosztuje to badanie? problemy to…moja wina i złej diety, ale chętnie bym sobie zrobiła takie badanie… napisała, że kosztują „sporo”, ale jaki to przedział cenowy i jak dokładnie nazywa się badanie?Btw – suuuper blog!!!

noavatar.png
Balbina 2018-09-11

Pani ma piekny sweterek na tym zdjeciu!Kolor jest cudowny! moglaby zdradzic jakiej jest marki lub gdzie mozna taki kupic? gory bardzo dziekuje za odpowiedz i pozdrawiam!

noavatar.png
Dobrosław 2018-09-11

A co sądzi o piciu soku każdego ranka?

noavatar.png
tymek 2018-09-11

Kasiu, wiem, że moim pytaniem nie wpasuję się w powyższy post, za co przepraszam, ale wierzę, że odpowiedź ucieszy nie jedną z czytelniczek. Często zdarza mi się chrupać w pracy wafle ryżowe. Co o nich myślisz? że na bezkarność w zjadanej ilości wafli nie można sobie pozwolić, bo 1 g to aż 1 kcal, ale czy ze względu na ich „pożywność” warto je zajadać, czy może znaleźć zdrowszy zastępnik?. Bardzo cenię, że nie traktujesz swojego bloga po macoszemu i że każdego dnia można znaleźć na nim kolejny wpis. Powodzenia i sukcesów w rozwoju bloga!

noavatar.png
Jowita 2018-09-11

Droga />nie sądzę abyś była właściwą osobą w kwestii pouczKasia kogokolwiek na temat pisowni języka polskiego. Polski obyczaj nakazuje wszystkie używane w korespondencji formy nazywające adresata pisać wielką literą. Wśród nich są formy zaimków osobowych ty, wy oraz zaimków tzw. dzierżawczych twój, wasz. Może więc zanim napiszesz wiadomość na czyimś blogu, niech ktoś z wyższą oceną z języka polskiego go przeczyta; to tak z szacunku dla czytających 😉

noavatar.png
Symeon 2018-09-11

Nie, w ciąży nie można robić detoxu!pozdrawim

noavatar.png
zofia 2018-09-11

Muszę pochwalić ciasto!!! można faktycznie mieszać według własnych upodobań. Cukru można dać mniej, ale to wszystko zależy jak gorzką czekKasiudę użyjemy. Jeśli zastosujemy jak wskazano w przepisie 1 % myślę, że 1 -1 cukru kokosowego będzie optymalne. Bardzo duży plus za truskawki, stanowią one kropkę nad i w przepisie. Bardzo udany wypiek.

noavatar.png
Danka 2018-09-11

Kasiu , mam pytanie , co myślisz o piciu koktajli na śniadanie i kKasiucje w celu schudnięcia?

noavatar.png
Czarek 2018-09-11

Kulki wyszły okej. Wszystko się kleiło i ten smak pycha!!!? alarm daktyle skladniki miałam super jakości. Polecam

noavatar.png
Ewaryst 2018-09-16

Na pewno ta tarta pojawi się na moim wigilijnym stole. Dziękuję za przepis.

noavatar.png
Filip 2018-09-16

witam serdecznie,bardzo spodobały mi się buty ( i ) , od dłuższego czasu szukam ich „po wyglądzie” na stronach internetowych, ale bez skutku. Można dowiedzieć się jaki to model?pozdrawiam

noavatar.png
Franek 2018-09-17

Kasia pisała już, że nie przelicza kalorii. Zdrowe jedzenie nie zaszkodzi, np. orzechy. Też są kaloryczne i jak zjesz dwie garści na dzień, to wpływ na zdrowie będzie świetny mimo kalorii. No chyba, że zjesz 1 kulek mocy lub 1 orzechów 😛

noavatar.png
Bernardyna 2018-09-17

ja pieklam buraki ok 1

noavatar.png
Hilary 2018-09-17

Ma extra bloga. Dziękuję bardzo za te motywujące wpisy i pozdrawiam całą rodzinkę👍💪

noavatar.png
Leopoldyna 2018-09-17

Kasiu, bardzo lubie twój blog, twoje przepisy sa niezwykle inspirujące. Pierniczki z batatów to mój pierwszy przepisy w życiu, który wykonałam bez zmian. Zauważyłem, że przygotowujesz dKasia bez glutenu. I tu pojawia się moje pytanie, czy gluten faktycznie jest szkodliwy dla osób, które nie maja nietolersncji?

noavatar.png
Staszek 2018-09-17

To normalne buraki potrafią faktycznie piec się przez godzinę albo i dłużej

noavatar.png
Namysław 2018-09-17

Dzięki za ciekawy i pomocny artykuł cały czas nie bardzo rozumiem, dlaczego lepiej unikać białka krowiego mleka? powinnam wykluczyć z diety również kefiry, maślanki, jogurty, mimo że wpływają na „dobre” bakterie jelitowe?

noavatar.png
Niedamir 2018-09-17

A co sądzi o piciu soku każdego ranka?

noavatar.png
Klemencja 2018-09-17

Kasiu skąd się bierze celluit? młoda mam 1 lat zdrowo jem według twojej diety pije dużo, ćwicze 4-5 razy w tyg z tobą a ten tłuszcz i celluit nadal jest.Nie mam siły już ,mam straszne kompleksy przez to, mam dośc bycia babą i liczenie tych kalorii patrzenie na i mało jeśc żeby nie daj boże nie przytyć.Wiem że zdrowie jest najważniejsze ale oczekiwałam też pięknego ciała ćwicze już długo jestem aktywna od dziecka,ale cały czas się użalam nad swoja figurą co już nie jest zdrowe.Faceci mają łatwiej,nie chcę być kobietą:( proszę:(

noavatar.png
Lilla 2018-09-17

Świetny artykuł. Wygląda na to, że olejek arganowy może rozwiązać wiele problemów z którymi zmagam się od dawna… dziękuję!

noavatar.png
Sewera 2018-09-18

Kasiu, niegdyś wspomnialas, że osobny post poswiecisz octowi jablkowemu. Wiadomo coś w tej kwestii?

noavatar.png
Falibor 2018-09-18

Kasiu zaczęłam używać kurkumy dopiero od niedawna. Dodaje ją do rosołu (lub innych zup) na sam koniec gotowKasia. Czy dobrze robie? warto dodać ją wcześniej? 😊

noavatar.png
Bogusław 2018-09-18

Wszystko wg przepisu i…nic nie wyszło :(. Warzywa w piekarniku puściły soki i wyszła paćka. Nic nie związało. A takiego miałam na nie smaka ????

noavatar.png
zacheusz 2018-09-18

Zgadzam się z tym w 1 % . Mam córki 1 i 5 lat. Obie jedzą dużo warzyw i owoców od początku. Nawyki żywieniowe które w nich wykształciłam procentują teraz. Nie są uzależnione od słodyczy. Ponieważ zawodowo zajmuje się sprzedażą żywności to także one zwracają uwagę na skład produktów (często przy nich czytam etykiety, tłumacze co to znaczy itp). Gdy urodziła się moja starsza córka miała alergię na jajko (które jest w składzie większości słodyczy). Nie jadła nic z jego składem przez prawie 3 lata. Dzięki temu nie pociąga ją słodki smak. Gdy wyrosła z tej alergii „życzliwi” znajomi obsypywali nas za każdym razem słodyczami nierozumiejąc o co mi chodzi? „żałuje” dziecku cukiereczków. A ja jej po prostu tłumaczyłam z czego to jest zrobione. Straszyli że i tak będzie się rzucać na słodycze. Obie często uczestniczą na kinderbalach na których zazwyczaj stół ugina się od słodkości i najczęściej sięgają po owoce i paluszki. Nie zabrKasiam im jeść czekKasiudy czy ciastka ale cieszę się bardzo że chętnie sięgają po owoce jak stają przed takim wyborem. Przerażające dla mnie jest to że rodzice dają dziecku do szkoły słodycze na 2 śniadanie. Teraz w 4 klasie wszystkie te dzieci karmione w ten sposób od zerówki maja poważną nadwagę! się, że piszesz o żywieniu dzieci. Mam nadzieje że dzięki temu więcej mam zwróci uwagę na zdrowe jedzenie dla swoich dzieci i na bezpośredni związek otyłości dzieci z chorobami.Pozdrawiam i mam nadzieje do zobaczenia na

noavatar.png
Gromisław 2018-09-18

Szkoda że nie można sklonować przydałabyś się w klubach sportowych dla młodych sportowców , taka wiedza jest im niezbędna jednak w naszych klubach czy piłkarskich czy lekkoatletycznych jest tego za mało. A warto dzieciaki i młodzież uświadamiać. Widzę po moich dzieciakach jeden biega drugi gra w piłkę , ale niestety nic im się nie mówi o diecie , odpoczynku itd. Pozdrawiam cieplutko

noavatar.png
Sydoniusz 2018-09-18

Pisałam juz post na temat proszku zasadowego

noavatar.png
wiktorian 2018-09-18

Szkoda ze mieszkam tak daleko…. Super sprawa! powodzenia i sukcesów w dalszych przedsięwzięciach.

noavatar.png
wirgiliusz 2018-09-18

Czy to ciasto jest mokre w srodku?

noavatar.png
Maja 2018-09-18

Często lenistwo wygrywa z ćwiczeniami. Nie pozwólmy więcej, że by tak się stało

noavatar.png
Emil 2018-09-18

Kasiu mam pytanie dotyczące ziół? poszukuje czegoś silnie oczyszczającego. Chodzi mi tutaj o skórę a dokładniej o problemy z trądzikiem. Co mogę pić (i jak) aby pozbyć się tego problemu a jeśli nie to zminimalizować go w jak największym stopniu?Twoja cera jest prześliczna 😍 może powiesz coś o jej pielęgnacji zarówno tej od zewnątrz jak i tej od wewnątrz?Pozdrawiam serdecznie 😚😚😚

noavatar.png
wojciech 2018-09-19

A czy będą dodawane posty w czasie jak przyjdzie maluch na świat .????????

noavatar.png
Mikołaj 2018-09-19

Mieszkam w małym mieście prawie na końcu… i nie mam problemu, żeby kupić mąkę kasztanową. W prawie każdym zwykłym supermarkecie są dziś specjalne półki dla osób z różnymi wymagKasiami dietetycznymi (jako bezglutenowiec jestem z tego powodu bardzo szczęśliwa), a poza tym…jest się komuś nie podoba, to niech nie troluje, bez sensu niech nie komentuje i niech nie czyta tego bloga. Proste. Ja czytam i korzystam. Dzięki

noavatar.png
Kalista 2018-09-19

Jeszcze nie jadałam takiej zupy. Wygląda naprawdę smakowicie. Sam krem paprykowy z pieprzem ziołowym kiedyś robiłam, ale z gruszką nigdy na pewno !!!!!

noavatar.png
Grzymisław 2018-09-19

Piję taki koktajl codziennie od ponad pół roku jest pyszny sama sobie go wymyśliłam, a tutaj takie zaskoczenie, że to co robię już tyle czasu pojawiło się na stronie dodaję do niego cynamon oraz płatki owsiane

noavatar.png
Albert 2018-09-20

Kasiu w przepisie na daktylowiec ike ciasteczek owsianych należy dodać?Pozdrawiam i dziękuję za kokejne świetne przepisy 😊

noavatar.png
Gustawa 2018-09-20

Pycha. Slina cieknie !!!!!

noavatar.png
Grażyna 2018-09-20

Nie wyliczałam, więc nie wiem

noavatar.png
Rafal 2018-09-21

Pani />Zadna skrajnosc nie jest zdrowa!Zadna!To ze dziecko zje loda to przywilej dziecinstwa. Ile razy w roku zabiaramy dzieci na te przyslowiowe lody? 1 ? 1 ?To jest dziecinstwo.Oczywiscie wszelkie nutelle, przetworzone jedzenie czy slodycze ociekajace cukrem to skrajnosc.Popatrzmy jednak na.Opowiada ze pochpdzi z biednego domu a co za tym idzie, gdy byla mala mama nie dawala masla ghee czy bezglutenowej zywnosci.Zapewne zjadala drozdzowki czy inne smakolyki tamtych lat.Dzis jest piekna, zdrowa i madra kobieta. Ale mama pozwolila byc szczesliwym, normalnym dzieckiem!Prosze pamietac ze coreczka i tak ma super przyklad z domu i na pewno wyrosbie na zdrowa dziewczynke ale jeslinod czasu do czasu zje zwyklego loda to jej sie zupelnie nic nie stanie.Umiar i zdrowy balans to podstawa.Milego dnia!

noavatar.png
Alicja 2018-09-21

Czy można używac domowego ekstraktu waniliowego (na wódce) w ciąży? wypieków?)

noavatar.png
Dacjan 2018-09-21

Nie słyszałam… fajnie że dzieki tobie mogę dowiedzieć się takich fajnych rzeczy ? …. PS. Też myślałam że to jarzębina ??? buziaki ?

noavatar.png
witalis 2018-09-21

Kasiu czy maka się na da ? twoje ciasto bananowe z nia wyszlo rewelacyjne !!!

noavatar.png
Dymitr 2018-09-21

Ja też taką robię, z tym że dodaję jeszcze 1 łyżeczkę nektaru kokosowego:)Pani a co sądzi o syropie z naszego polskiego buraka cukrowego?Warto spożywać?Pozdrawiam i życzę zdrowia dla)

noavatar.png
Lucyna 2018-09-21

Pani idąc na siłownie około 1 :1 -1 :1 co trzeba zjeść przed treningiem ( przekąska o 1 :1 zjedzona), a co zjeść do 1 min po siłowni i po powrocie do domu?skoro to już np. będzie godz. 1 :1 -1 :1 , toż to noc, a na noc się nie je, ale po siłowni trzeba coś zjeść przecież ;(.pozdrawiam gorąco w mroźne lato 😉

noavatar.png
Mati 2018-09-21

Mam pytanie odnośnie odżywek/koktajli białkowych, trenuje 6-7 dni w tygodniu po ok 1 i zaczynam odczuwać zmęczenie, chciałabym zastąpić posiłek wieczorny po treningu koktajlem. Problem polega na tym, że mam celiakie i nietolerancje laktozy ( to nie jest własny wymysł potwierdzone badaniem u gastrologa) i nie jem mięsa, czyli potrzebuje odżywki bezglutenowe vegańskie? polecasz bo ciężko mi znaleźć coś dobrego a sama tez nie mam doświadczenia w tej kwestii. Pozdrawiam

noavatar.png
Benita 2018-09-21

1/2 kaszy jaglanej, czyli ile?

noavatar.png
Hipolita 2018-09-21

Tak jest ustalana na podstawie płci, wieku, wzrostu, masy ciała i aktywności fizycznej 😉

noavatar.png
Niesuł 2018-09-21

Mam pytanie troszkę nie na temat. Ostatnio w internecie znalazłam sposób na pozbycie się cellulitu. Na szklankę wody sok z połowy cytryny i łyżeczka pieprzu cayenne. Nie można pić częściej niż dwa razy dziennie. Czy jest to bezpieczna metoda? i życzę wesołych świąt!

noavatar.png
Bolisława 2018-09-21

Szkoda, że ten wpis nie pojawił się wcześniej, bo na młodą pokrzywę i mniszka już trochę za późno… za to mam suszoną młoda pokrzywę i skrzyp, zerwane ok. 1,5 miesiąca temu, i codziennie piję herbatkę z pokrzywy i skrzypu

noavatar.png
Pankracy 2018-09-21

Świetny i pomocny merytoryczny tekst. Tego szukałam !!:) dziękuje

noavatar.png
Michal 2018-09-21

Ja bardzo często kuuje mango, ponieważ to jest jeden z dziesięciu moich ulubionych owoców

noavatar.png
Cezariusz 2018-09-22

Pani />proszę o informacje jakie dokładnie kremy z filtrem używa do twarzy.Dziękuję za informację!:)Moc serdeczności:)))

noavatar.png
Remig 2018-09-22

Ja jestem na studiach medycznych. Uczę się – pracuje 7 dni w tygodniu ok. 1 /1 to znaczy niedziela już dawno zapomniałam

noavatar.png
wladek 2018-09-22

Bulion warzywny może być??

noavatar.png
Miestwin 2018-09-22

Ja też jestem ciekawa tego bardzo

noavatar.png
Bądzimir 2018-09-22

Cześć, czy jest opcja dopasowKasia diety dla osób z hiperinsulinemią?

noavatar.png
Olaf 2018-09-22

Podbijam pytanie. Mam przekroczone anti-TG, przy dobrym poziomie anti-TPO. Na razie nie stwierdzono niedoczynności, a ciągle waha się w zakresie 2,5 – 3,5, przy dość niskim (poniżej 1).

noavatar.png
Aneta 2018-09-22

Ja również pomijam jedzenie po treningu, ponieważ trenuję dopiero, gdy dziecko śpi, czyli zaczynam ok. godz. 1 :1 . Czy powinnam wiec coś przekąski o tak późnej porze i tuż przed snem?

noavatar.png
Dobrosiodł 2018-09-22

Nie moge sie do tego przekonac, boje sie o dzidziusia, ale daje przyklad! roboty ;D

noavatar.png
Kornel 2018-09-22

Gratulacje i zycze samych sukcesow. Pozdrawiam

noavatar.png
Leontyn 2018-09-22

Rewelacyjny pomysł z dodaniem treningów i diety pod tym kątem. Tego mi brakowało ??? dziękuję ? i życzę dużo zdrówka dla ?

noavatar.png
Izbor 2018-09-22

Koniecznie muszę wypróbować ten przepis

noavatar.png
Egon 2018-09-23

Witam.Mam ten sam problem.Korzystam z przeglądarki na (telefon).

noavatar.png
Nietęg 2018-09-23

Taki sam przepis jak na batony????Tylko ze forma kulki

noavatar.png
wlodzimierz 2018-09-23

Czy mozna zastapic czyms mleko sojowe? ze nie powinno sie go spozywac bo spowalnie tarczyce?

noavatar.png
Gośka 2018-09-23

na , a juz pod koniec kwietnia w sprzedaży 😉

noavatar.png
wiktor 2018-09-23

A co pani sadzi o green tea?

noavatar.png
Klement 2018-09-23

Wszystkiego najlepszego duzo zdrowia szczescia pomyslnosci spelnienia wszystkich nawed tych najskrytszych marzen wszelkiej pociechy z.Zyj 1 lat.P.S.Pamietaj badz zawsze tylko soba i przenigdy sie nie zmieniaj.Jestes dla wszystkich swoich fanek jedynym i najwiekszym autorytetem i motywatorem i dajesz nam zawsze cale mnostwo pozytywnej energii i za to bardzo kochamy.Dziekujemy za to ze po prostu jestes.😚😚😚💗💗💗💝💝💝🌺🌺🎂🎂🎂

noavatar.png
Ernest 2018-09-23

banany obieramy na początku?

noavatar.png
Patryk 2018-09-24

Dlatego, ze tak naprawdę nie ma żadnych naukowych publikacji, które wskazywałyby na to, że podgrzewanie w mikrofalówce jest niezdrowe. Budowa tego sprzętu oraz jego działanie nie wpływa negatywnie na strukturę chemiczną białek/aminokwasów, tłuszczy i węglowodanów. Nie wysysa z nich witamin ani innych wartości odżywczych.

noavatar.png
Modest 2018-09-24

Można np. w i.

noavatar.png
Honorata 2018-09-24

Jest strona internetowa? adresu nie odnajduje.

noavatar.png
Ernestyna 2018-09-24

To nie czytaj. Nie róbmy draki o błąd ortograficzny, w dobie smartfonow i laptopów człowiek naprawdę szybko zapomina jak się co pisze i bez urazy ale to z kulturą i szacunkiem nie ma nic wspólnego. Kasia jest tylko człowiekiem.

noavatar.png
Augusta 2018-09-24

Kasiu czy w sałatce z burakiem i szparagami jest ananas z puszki czy surowy ??proszę o odpowiedź. Planuję zrobić na i nie wiem jakiego kupić !!

noavatar.png
Alberta 2018-09-24

2-4 filiżanki dziennie.Pozdrawiam

noavatar.png
Leonard 2018-09-25

Olej kokosowy jest bardzo zdrowy, także dla dzieci.

noavatar.png
Hermana 2018-09-25

Witaj mam pytanie odnoście cukrzycy. Czy da się ją wyleczyć?Pozdrawiam

noavatar.png
Edward 2018-09-25

Brawo za ciągłe dokształcanie się! oferujesz gotowych jadłospisów, które mogą spowodować u niektórych pogorszenie stanu zdrowia. Dzięki dowiedziałam się o która uświadomiła mi jak ważne są badKasia. Dziś walcze z niedoczynnoscia tarczycy i insulinoopornoscia. Dzięki sniadaniom jest coraz lepiej :))

noavatar.png
Olga 2018-09-25

Kasia kiedyś polecała olej kokosowy, podobno bardzo zdrowy tłuszcz, kupiłam, używam i dodadm, ze jest bardzo wydajny, więc moge polecić

noavatar.png
Iwonka 2018-09-25

Bakłażan jest dość ciężkostrawny, ale zdrowy i smaczny. Jarmuż ma specyficzny smak, ponieważ to roślina kapustna. Wszystko zależy od tego jak się go przyprawi. Jedno i drugie świetne dla zdrowia. Pozdrawiam serdecznie wszystkich

noavatar.png
Masław 2018-09-25

Pamiętam, że jak byłam mała, mama dawała mi napary z czarnego bzu. Do dziś pamiętam ten cierpki smak.

noavatar.png
Onufry 2018-09-26

Kasiu ,. pysznie tu aleee .. dawaj przepisy z truskawkami ! duuuzo truskawek !! 😋😊😊

noavatar.png
Myślimir 2018-09-26

W przepisie na daktylowiec jest pozycja „ciastka owsiane”. Ile tych ciastek? to maja być ciastka?

noavatar.png
Januaria 2018-09-26

Kasiu, na twojej diecie wyklucza sie nabial,ja musze zrezygnowac rowniez z jaj. zastanawiam sie czy nie zabraknie w mojej diecie wapnia? prosze o odpowiedz, i pozdrawiam

Top